Każdy profesjonalny architekt bądź projektant wnętrz doskonale zdają sobie sprawę z faktu, jak kluczowe znaczenie w każdej wykonywanej aranżacji odgrywają najmniejsze detale, szczegóły, jak również materiały używane do ich stworzenia. Co więcej, szczególnie cenione są takie elementy, które łączą w sobie doskonały wygląd oraz funkcjonalność. Nic więc dziwnego, że panele elewacyjne elastyczne to produkty cieszące się dużą popularnością i uznaniem, zarówno wśród profesjonalistów, jak i prywatnych użytkowników. Przyjrzyjmy się im z bliska.
Krótka charakterystyka paneli elewacyjnych elastycznych
Panele elewacyjne elastyczne to akrylowe deski, które do złudzenia przypominają swoją fakturą naturalne drewno. Do naszej dyspozycji oddano produkty doskonale imitujące takie gatunki drzew jak: dąb, mahoń oraz sosna. Akryl jest materiałem trwałym, odpornym na odkształcenia, zmienne warunki atmosferyczne, oraz różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu będzie cieszył nas swoją niezmienną, doskonałą kondycją przez długi czas. Płyty wykonywane są na bazie kopolimeru akrylowego z dodatkiem kruszyw mineralnych oraz środków pomocniczych. Całość oparta jest na siatce z włókna szklanego. W pierwotnym kształcie panel elewacyjny produkowany jest w kolorze białym. Kolejnym etapem jest pomalowanie go na jeden z 18 dostępnych kolorów.
Ciekawe zastosowanie paneli elewacyjnych elastycznych
Panele elewacyjne wykonane z akrylowej żywicy to produkty przeznaczone do dekoracji zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych części elewacji naszych budynków. Niezwykle ciekawym rozwiązaniem jest użycie ich jako wykończenie jednej ze ścian naszych pomieszczeń, które urządzamy w takich stylach architektonicznych jak: boho, industrialny, nowoczesny, eklektyczny, a nawet klasyczny. Różnorodność kolorów sprawia, że idealnie dopasujemy panele do pozostałych elementów wyposażenia. Mogą stanowić także doskonałe tło np. dla stworzenia pamiątkowej przestrzeni z rodzinnymi fotografiami. Na zewnętrznej stronie elewacji, panele perfekcyjnie posłużą jako wykończenie najbardziej reprezentatywnych części budynku, np. wykończenia pod numerem domu, wokół okien czy drzwi wejściowych. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji oraz inwencji twórczej.
Ze względu na wyższą trwałość oraz żywotność płyt elewacyjnych w porównaniu do klasycznego drewna, wybierane są one przez wszystkich, którzy na pierwszym miejscu stawiają funkcjonalność oraz nieskazitelny design utrzymujący się przez długi czas.