PaneleElewacyjne.pl

Zanim przystąpimy do montażu betonu architektonicznego, należy przygotować powierzchnię tak, aby była gładka, zwarta i pozbawiona zanieczyszczeń, gdyż każda pozostawiona grudka będzie uwypuklona pod położonym panelem.

Nie zaleca się prowadzenia prac przy dużym nasłonecznieniu i silnym wietrze.

Klej przed zastosowaniem powinno się starannie wymieszać, a  w sytuacji
jego zaschnięcia  przed położeniem paneli, należy starannie usunąć  poprzednią warstwę i położyć nową.

Do nakładania kleju zaleca się stosowanie pac zębatych optymalnie 2-4mm.
Kierunek nakładania kleju powinien być prostopadły, przeważnie pionowy w stosunku do przyklejanych paneli.

Klej winien pokryć 100% powierzchni pod przyklejanym panelem, natomiast
do dociśnięcia zaleca się używanie wałków do tapet.

Właściwe montowanie… Podejmiesz wyzwanie?

Z uwagi na liczne zapytania, przedstawiamy Państwu krótki film instruktażowy, jak montować betonowe panele elastyczne. Wiele osób zastanawia się, czy warto i jak to zrobić właściwie?

PRZED MONTAŻEM:  Z uwagi na wyjątkową specyfikacje tworzenia produktu, poprzez zalewanie ciekłym materiałem sylikonowych form, mogą powstać niewielkie uchybienia w wymiarach płyt. W związku z tym, przed położeniem należy sprawić produkt, a uchybienia powstałe przy produkcji płyt zniwelować poprzez docięcie ich nożem do tapet. Krawędzie z łatwością można wyrównać papierem ściernym.

W innym przypadku produkt należy odesłać na adres Producenta wraz z opisem powstałych wad: DrewVip Magdalena Poza, Złotowo 98B, 14-260 Lubawa

Beton elastyczny można łatwo przycinać ręcznie (nożem tapicerskim), co ułatwia dowolne rozplanowanie i dokładne dopasowanie elementów na ścianie. W razie potrzeby krawędzie wyrównuje się papierem ściernym.

Przed samym zainstalowaniem należy oczyścić podłoże, naprawić ewentualne ubytki w ścianie, a następnie całość zagruntować. Powierzchnia, na której będą układane betonowe panele, musi być równa.

Na przygotowane podłoże nakładamy klej pacą zębatą od 2-4mm w taki sposób, aby uniknąć pustych przestrzeni pod panelem. Na nałożony klej przykładamy betonowy panel architektoniczny.

Dociskamy go najpierw ręką od środka ku brzegom. Wyrównujemy panel, a następnie wyciskamy wałkiem nadmiar kleju. Jeśli pozostawiamy przestrzeń pomiędzy panelami, to wypełniamy ją klejem. Odmierzamy odstęp pomiędzy panelami i powtarzamy czynność.

Zachęcamy do obejrzenia filmu i zakupu naszych betonowych paneli architektonicznych.

 

Efekt końcowy:

Producent gwarantuje produkty o najwyższej jakości. Wszelkie informacje rozpowszechniane przez Producenta, podane są w oparciu o wiedzę, badania i wieloletnie doświadczenie w tworzeniu sprzedawanych wyrobów. Podane przez Producenta uwagi nie mogą stanowić wytycznych dla osób aplikujących produkt na ścianę lub podłoże, a jedynie fachowe uwagi i pomoc. W związku z powyższym, Producent nie bierze odpowiedzialności za fachowość wykonania prac budowlanych, a co za tym idzie nie stanowi podstaw do pociągnięcia go do odpowiedzialności za wadliwy lub nieudany montaż, ani do rozstrzygania spornych spraw na żadnej drodze, w tym w szczególności na drodze postępowania sądowego.